• Katalog
  • 0552 462 25 20
  toz torba filtreleri

  Press Filtreler

  Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

  Filtre Pres; arıtma çamurunun susuzlaştırılmasında veya proses çıkış suyunda katı ayrımının yapılmasında en fazla kullanılan ve verimi en yüksek olan makinadır. Sadece atık sulardan kaynaklanan çamurların susuzlaştırılmasında değil, kimya, maden, gıda, boya gibi birçok proseslerdeki filtrasyon problemlerine de çözümler üretmektedir. Filtre Pres plakalardan ve filtre bezlerinden meydana gelmektedir. Bunlar katı-sıvı ayrımını yapan ekipmandır. Bu ünite, birbiriyle aynı ebatlarda ölçümlendirilmiş plakalardan oluşmaktadır. Her plaka üzerine, filtre pres bezi takılarak yada bağlanarak filtreleme ünitesi oluşturulur. Filtre bezlerinin buradaki görevi gözenekli yapısıyla plakalara yapışarak çamur içerisindekisuyun filtre bezlerinden geçerek kekin bezler üzerine toplanmasını sağlamaktır.

  Press Filtre Kullanım ALanları

  Karşılıklı iki adet gövde arasına sıkıştırılmış olan, üzerinde filtrasyon için gerekli filtre bezi,filtre kağıdı yada membran bulunan filtrasyon plakalarının bir kombinasyonda çalışma sistemidir.

  Genelde Kullanılan sektörler ; Kimya, Gıda, Maden, Tehlikeli Atıklar, Metal, Kağıt, Yağ, Petrokimya, Su Rezervler, İkaç ve kozmatik.
  toz torba filtreleri